XVII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

To był wyjątkowy dzień pełen muzyki, radości i niezwykłej energii! Dziękujemy wszystkim orkiestrantom, kapelmistrzom, mażoretkom oraz mieszkańcom i gościom za wspólne świętowanie i stworzenie niezapomnianej atmosfery. ❤️🎶 Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy orkiestr, które po raz kolejny udowodniły, że muzyka dęta łączy pokolenia i porusza serca. Byliście piękni – pełni pasji, zaangażowania i dumy z pielęgnowania tej wyjątkowej tradycji. 🎺✨

„Orkiestra dęta to nie tylko muzyka. To wspólnota ludzi, których łączy pasja, przyjaźń i serce oddane każdej zagranej nucie.”

Przegląd rozpoczął się od wspólnego występu wszystkich orkiestr, które jednocześnie wykonały trzy utwory: Happy Marsz Nr 1, Orkiestry Dęte wg Kwiatkowskiego, Marsz Świętokrzyski 
w aranżacji kapelmistrza Jacka Cielibały.

W przeglądzie uczestniczyli organizatorzy przedsięwzięcia Starosta Kielecki Tomasz Pleban i Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński oraz przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jacek Kuzia, radni powiatowi: Łukasz Woźniak, Monika Jabłońska, Anna Kosmala, senator Krzysztof Słoń, Marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, sekretarz Miasta i Gminy Daleszyce Piotr Ferens, liczni przedstawiciele instytucji kultury i lokalnych społeczności.

Na scenie zaprezentowali się:

🎺🎶 Orkiestra Dęta z Daleszyc pod dyrygenturą Jacka Cielibały.

🎺🎶 Orkiestra Dęta Nowiny pod dyrygenturą Wojciecha Materka.

🎺🎶 Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta w Morawicy pod dyrygenturą Pawła Czekaja.

🎺🎶 Orkiestra Dęta z Pierzchnicy pod dyrygenturą Piotra Ziółkowskiego.

🎺🎶 Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta w Piekoszowie pod dyrygenturą Jerzego Łapińskiego.

🎺🎶 Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Górnie pod dyrygenturą Marcina Stojka.

🎺🎶 Gminna Orkiestra Dęta ze Strawczyna pod dyrygenturą Kamila Zapały.

Przewijanie do góry