Powiatowe Centrum Kultury w Kielcach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Kieleckiego do udziału w Konkursie pn. „Tradycyjna Palma Wielkanocna„. Celem konkursu jest popularyzacja zwyczajów związanych z regionem Świętokrzyskim, popularyzowanie, kultywowanie oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, a także aktywizacja twórcza mieszkańców powiatu kieleckiego. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do mieszkańców powiatu kieleckiego. Palma konkursowa powinna być przygotowana przez osoby indywidualne i wykonana samodzielnie z wykorzystaniem materiałów naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych.
Prace oceniane będą pod względem zgodności z Regulaminem konkursu oraz walorów estetycznych, staranności i kreatywności, a także materiałów, z którym została wykonana praca konkursowa. Palmy konkursowe należy dostarczać do Powiatowego Centrum Kultury w Kielcach, ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce ( III piętro) do pokoju 358w terminie do dnia20 marca 2026r.
Wszelkie informacje o konkursie udzielane będą przez Powiatowe Centrum Kultury w Kielcach, tel. 41 200 15 91, 200 15 98 od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 15.00.