𝐉𝐚𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨𝐤𝐫𝐳𝐲𝐬𝐤𝐢 już 17 maja na Świętym Krzyżu!

Już 𝟏𝟕 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐨 𝐫𝐚𝐳 𝐗𝐈𝐗 𝐧𝐚 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐲𝐦 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐳̇𝐮 odbędzie się 𝐉𝐚𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨𝐤𝐫𝐳𝐲𝐬𝐤𝐢 pod hasłem „(𝐳)𝐠𝐨𝐝𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚̨ …”. To będzie dzień przepełniony tradycjami ludowymi, folklorem
i lokalnym rzemiosłem.

Uroczystości rozpoczniemy o godz. 11.40 procesją spod Bazyliki Mniejszej na Błonia, a następnie Mszą Świętą polową.

W dalszej części zaplanowane zostały prezentacje artystyczne. Wystąpią zespoły z Gminy Bieliny i Nowa Słupia, Kapela Typowy Janus oraz Rodzinna Kapela Korbanów.
Całość uświetnią goście prezentujący muzykę góralską z Nowego Targu.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu wojskowego, atrakcje dla dzieci oraz rękodzieło ludowe wielu wystawców z regionu Świętokrzyskiego. Na stoiskach promocyjnych zaprezentują się także gminy powiatu kieleckiego, na których nie zabraknie regionalnych przysmaków i rzemiosła artystycznego.

𝐙𝐀𝐏𝐑𝐀𝐒𝐙𝐀𝐌𝐘 𝐒𝐄𝐑𝐃𝐄𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 17 maja!!!

Przewijanie do góry