𝐃𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐳𝐚 𝐗𝐈𝐗 𝐉𝐚𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨𝐤𝐫𝐳𝐲𝐬𝐤𝐢. 𝐑𝐚𝐳𝐞𝐦 𝐬𝐭𝐰𝐨𝐫𝐳𝐲𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐜𝐨𝐬́ 𝐰𝐲𝐣𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨.

XIX Jarmark Świętokrzyski przeszedł do historii, pozostawiając po sobie wiele pięknych emocji, wzruszeń i niezapomnianych chwil. ✨🎶 Pomimo trudnych warunków pogodowych 🌧️ udało się wspólnie stworzyć wyjątkowe święto tradycji, folkloru i regionalnej kultury, które zgromadziło mieszkańców oraz gości na Świętym Krzyżu ⛰️❤️

To wydarzenie nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu osób, instytucji i partnerów, którym dziś składamy serdeczne podziękowania 🤝

❤️ Wspólnie z Powiatem Kieleckim dziękujemy współorganizatorom wydarzenia: GminaBieliny oraz Miasto i Gmina Nowa Słupia.

🏛️ Szczególne podziękowania kierujemy do Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach.

⛪ Wyrazy wdzięczności kierujemy również do partnerów: Ojców Oblatów z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

🚓🚒 Dziękujemy służbom i instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo oraz sprawny przebieg wydarzenia: Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach, komisariatom w Bodzentynie i Daleszycach, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Huty Nowej i Sosnówki, służbom medycznym EWELMED, firmie transportowej Misztour, Powiatowemu Zarządowi Dróg, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, X Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej oraz Wydziałowi Ruchu Drogowego za organizację miasteczka ruchu drogowego 🚑🛣️

🍞🎨 Serdecznie dziękujemy również gminom Powiatu Kieleckiego, które przygotowały stoiska promujące lokalne tradycje, rękodzieło i regionalne smaki: GminaBieliny, Gmina Górno, Gmina Miedziana Góra Oficjalny Profila, Przyjazna Gmina Mniów, Miasto i Gmina Nowa Słupia, Gmina Nowiny, Miasto i Gmina Piekoszów, Gmina Pierzchnica, Urząd Gminy Raków, Gmina Strawczyn i Gmina Zagnańsk.

🎤🎻 Szczególne podziękowania kierujemy do artystów, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę wydarzenia: zespołom z gminy Nowa Słupia – Zespół Chełmowianie, Jezioraneczki i Modrzewianki, artystom z gminy Bieliny – Kapeli z Kakonina i zespołowi Makoszanki, Rodzinnej Kapeli Korbanów, Kapela Typowy Janus, a także gościom specjalnym – muzykom góralskim z Nowego Targu 🎶🏔️

🧵🛍️ Dziękujemy wystawcom, twórcom ludowym, mediom oraz delegacji z Powiatu Nowotarskiego za obecność i wspólne świętowanie.

❤️ Największe podziękowania kierujemy do mieszkańców i turystów, którzy mimo pogody tak licznie odwiedzili Święty Krzyż i po raz kolejny pokazali, że podtrzymywanie tradycji jest naszym obowiązkiem i wielką przyjemnością.

❤️🖤 Dziękujemy za wspólne świętowanie — (Z)GODNIE z TRADYCJĄ…

✨ Do zobaczenia za rok! 👋❤️

Przewijanie do góry