XIX Jarmark Świętokrzyski przeszedł do historii, pozostawiając po sobie wiele pięknych emocji, wzruszeń i niezapomnianych chwil. ![]()
Pomimo trudnych warunków pogodowych
udało się wspólnie stworzyć wyjątkowe święto tradycji, folkloru i regionalnej kultury, które zgromadziło mieszkańców oraz gości na Świętym Krzyżu ![]()
![]()
To wydarzenie nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu osób, instytucji i partnerów, którym dziś składamy serdeczne podziękowania ![]()
Wspólnie z Powiatem Kieleckim dziękujemy współorganizatorom wydarzenia: GminaBieliny oraz Miasto i Gmina Nowa Słupia.
Szczególne podziękowania kierujemy do Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do partnerów: Ojców Oblatów z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
![]()
Dziękujemy służbom i instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo oraz sprawny przebieg wydarzenia: Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach, komisariatom w Bodzentynie i Daleszycach, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Huty Nowej i Sosnówki, służbom medycznym EWELMED, firmie transportowej Misztour, Powiatowemu Zarządowi Dróg, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, X Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej oraz Wydziałowi Ruchu Drogowego za organizację miasteczka ruchu drogowego ![]()
![]()
![]()
Serdecznie dziękujemy również gminom Powiatu Kieleckiego, które przygotowały stoiska promujące lokalne tradycje, rękodzieło i regionalne smaki: GminaBieliny, Gmina Górno, Gmina Miedziana Góra Oficjalny Profila, Przyjazna Gmina Mniów, Miasto i Gmina Nowa Słupia, Gmina Nowiny, Miasto i Gmina Piekoszów, Gmina Pierzchnica, Urząd Gminy Raków, Gmina Strawczyn i Gmina Zagnańsk.
![]()
Szczególne podziękowania kierujemy do artystów, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę wydarzenia: zespołom z gminy Nowa Słupia – Zespół Chełmowianie, Jezioraneczki i Modrzewianki, artystom z gminy Bieliny – Kapeli z Kakonina i zespołowi Makoszanki, Rodzinnej Kapeli Korbanów, Kapela Typowy Janus, a także gościom specjalnym – muzykom góralskim z Nowego Targu ![]()
![]()
![]()
Dziękujemy wystawcom, twórcom ludowym, mediom oraz delegacji z Powiatu Nowotarskiego za obecność i wspólne świętowanie.
Największe podziękowania kierujemy do mieszkańców i turystów, którzy mimo pogody tak licznie odwiedzili Święty Krzyż i po raz kolejny pokazali, że podtrzymywanie tradycji jest naszym obowiązkiem i wielką przyjemnością.
![]()
Dziękujemy za wspólne świętowanie — (Z)GODNIE z TRADYCJĄ…
Do zobaczenia za rok! ![]()
![]()




























